bezplatná doprava pri objednávke nad €50 v SR a v ČR

_náš príbeh

Aj keď je Geek & Gorgeous stále pomerne nová značka, ak vám chcem jej príbeh vyrozprávať od začiatku, musím sa vrátiť viac ako 15 rokov dozadu. Mala som 17 keď sa u mňa rozvinulo hrozné akné, roky som skúšala veľa rôznych vecí, vrátane tony kozmetických výrobkov, kozmetických ošetrení a návštev dermatológov.

Čo mi ale nakoniec pomohlo nebol nijaký zázračný liek, ale ja sama, a to všetko, čo som sa o starostlivosti o kožu a klinicky overených účinných látkach sama naučila. Po rokoch náhodného skúšania vecí a zlyhávania som preto úplne posadnuto čítala o kozmetike úplne všetko a učila sa. Prečítala som všetky knihy od Pauly Begoun, a potom pokračovala v čítaní slávnej knihy o kozmetickej dermatológii Cosmetic Dermatology od Dr. Leslie Baumann. Čítala som stále viac a viac blogov, fór o starostlivosti o pleť a nakoniec som si sama začala čítať aj výskumné štúdie. V roku 2019 som získala SCS Diplom z Kozmetickej vedy, ktorý vydáva Asociácia Kozmetických Chemikov v UK.

Vďaka novým zisteným poznatkom sa mi podarilo zistiť aká kozmetická rutina by mohla fungovať aj pre mňa, a starostlivo, dôsledne a trpezlivo som ju dodržiavala, až kým sa aj moja vlastná koža konečne nevyčistila. Je to ako príbeh Kung-Fu-Pandy, pretože „neexistuje žiadna tajná kozmetická prísada“.

Po úspechu s vlastnou pokožkou som si uvedomila, že v mojom rodnom maďarskom jazyku nie je na internete nič, čo by ženám pomohlo dozvedieť sa viac o starostlivosti o pleť a vyberať si produkty rozumne. Ako vyštudovaná informatička som sa preto rozhodla spustiť blog o starostlivosti o pleť - niečo ako maďarskú verziu makeupalley.com - CosDNA v jednom, a vznikla webová stránka s názvom kremmania.hu.

Spustila som kremmania.hu v roku 2010 a dnes je to najväčší web krásy v Maďarsku s viac ako pol miliónom jedinečných návštevníkov a 6 miliónmi zobrazení stránky mesačne.

Vďaka kremmania.hu som sa zoznámila s Peterom Budahazym, generálnym riaditeľom najväčšej maďarskej značky obchodných reťazcov s názvom Hélia-D. Roky sme neformálne ale profesionálne spolupracovali, až do jedného dňa v roku 2015; vtedy sme dostali nápad spoločne vytvoriť novú značku.

Sama som navrhla jej koncept, výrobky a aktívne zložky, ktoré som si vo svojej kozmetike priala. Helia-D mi pomáha uviesť všetky moje vízie do praxe a premieňať ich na konkrétne výrobky; výsledkom našej spolupráce je Geek & Gorgeous, značka vytvorená s obrovskou kopou lásky a vášne pre milovníkov krásy ako som ja.

Kliknutím sem sa dozviete viac o filozofii G&G, a o tom prečo je iná >>

Želám vám nádhernú pleť,